Tuncay Uzun

Yönetim Kurulu Başkanı

Tuncay Uzun 1967 İstanbul doğumlu olup, Uludağ Üniversitesi Ekonometri bölümünden 1989 yılında mezun olmuştur. Çalışma hayatına tekstil sektöründe pamuk ve naylon ipliği toptan ticareti ile başlamış olup, faaliyetini 2004 yılında sanayiye taşıyarak, pamuk ipliği fabrikası kurmuştur.

Daha sonra ilave yatırımlar ile naylon ipliği ve Türkiye’deki ilk polimerizasyon tesisini kurarak 80,000 M2 kapalı alanlı entegre iplik tesisini ekonomiye kazandırmıştır.

Ayrıca enerji, gayrimenkul, alışveriş merkezi gibi alanlarda da yatırım ve yönetim kurulu üyelikleri mevcuttur. Uzun, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Yağmur Şatana

Yönetim Kurulu Üyesi

Yağmur Şatana, 1963 doğumlu olup, TED Ankara Koleji ve Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye/İktisat bölümü mezunudur. 

1987 -2011 yılları arasında Finansbank AŞ’de çeşitli yönetim kademelerinde görev almış, Kurumsal Bankacılık, Ticari Bankacılık, Proje Finansmanı ve Nakit Yönetimi konularında yurtiçi ve yurtdışı görevlerde Genel Müdür Yardımcısı, Genel Müdür Vekili olarak bulunmuştur.

Aynı dönemde , Fiba Faktöring, Girişim Faktöring ve Finans Yatırım Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Finans, Finansal Kiralama Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. Bünyesinde Finans, Gayrimenkul, Turizm, Liman, Enerji, Perakende Sektörlerinde faaliyet gösteren on altı grup şirketinde Yönetim Kurulu Başkanlığı/Başkan Yardımcılığı/Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

2011 yılında Holding İcra Kurulu Başkanı olarak Demirören Grubu’nda bir yıl görev yapan Şatana, Enerji, LPG, Akaryakıt sektörlerinde görev almış ve aynı zamanda da Milliyet ve Vatan Gazetelerinde de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

2012 yılında Kazancı Holding AŞ’ye Yönetim Kurulu üyesi olarak katılmıştır. Enerji, jeneratör, doğalgaz ve elektrik dağıtım, turizm, tarım ve yiyecek/içecek (Cookshop) sektörlerinde faaliyet gösteren iştirak şirketlerinde 5 Yıl boyunca Yönetim Kurulu Başkanı/Başkan Yardımcısı/Üyesi olarak görev yapmıştır. Bunlara ilave olarak Turizm sektöründe faaliyet gösteren Detur International Holding B.V.’de yönetim kurulu üyeliğine devam etmektedir.

2017 yılında Doğan Holding’e CEO olarak çalışma hayatına devam eden Şatana, medya, TV, enerji, finans alanlarında grup şirketlerinde yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. 

Yağmur Şatana, bilanço yönetimi, risk yönetimi, büyüme, proje finansmanı, pazarlama yönetimi konularında kariyeri boyunca önemli değişim ve dönüşüm projelerine liderlik etmiştir. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

 

 

Av. Gencin Kaya Kayıkçı

İcra Kurulu Başkanı / Yönetim Kurulu Üyesi

Hem avukat hem de şirket yöneticisi olan Gencin Kaya Kayıkçı, hâlihazırda Türkiye’nin lider tekstil firmalarından birisi olan Anadolu İplik’te yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Gencin Kaya Kayıkçı, hayata 1983 yılında gözlerini açmış ve hem profesyonel hem de şahsi hayatını aktif bir şekilde geçirmiştir. Türkiye’nin önde gelen liselerinden birisi olan Robert Koleji’nde eğitim alan ve ardından Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni 2005 yılında derece ile bitiren Gencin Kaya Kayıkçı, kariyerine avukat olarak başlamıştır. 2007-2010 yılları arasında dönemin önde gelen hukuk bürolarından birisi olan Pekin & Pekin’de avukat olarak çalışmıştır. Pekin & Pekin’de çalıştığı dönemde, proaktif yapısıyla ofisin büyümesine katkıda bulunmuş ve ticari bakış açısıyla müvekkillerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamıştır. Pekin & Pekin’deki başarılı avukatlık kariyerinin ardından empati, iletişim becerileri ve yöneticilik alanında başarılı olduğunun görülmesinin ardından yöneticilik alanında ilerlemenin kendisine daha uygun olduğunu düşünmüştür. Böylece, 2010-2013 yılları arasında Göksu Safi Işık (GSI)’ta hem avukatlık hem de yöneticilik yapmıştır ve ekip liderliğini üstlenmiştir. Yeniliklere açık olması sayesinde, GSI kariyerini müteakip enerji, elektrik dağıtım, gıda ve gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren Eksim Holding’te baş hukuk müşaviri olarak çalışmaya başlamıştır. 

Başarı odaklı yapısını hukuk sektöründe olduğu kadar yönetimde de gösteren Gencin Kaya Kayıkçı, 2015 yılında Anadolu İplik bünyesine transfer olmuş ve daha sonra yönetim kurulu üyeliğine de atanarak firma bünyesinde mevcut görevlerine devam etmektedir.